«Лікбез» про міжнародну боротьбу з розчинником Дихлорметан «НЕБЕЗПЕЧНО» Може привести до раптової СМЕРТІ при вдиханні !!!

«Лікбез» про міжнародну боротьбу з розчинником Дихлорметан «НЕБЕЗПЕЧНО» Може привести до раптової СМЕРТІ при вдиханні !!!

«Лікбез» про міжнародну боротьбу з розчинником Дихлорметан «НЕБЕЗПЕЧНО» Може привести до раптової СМЕРТІ при вдиханні !!!

Шановні читачі, партнери, ми знову хочемо повернутися до теми Здоров’я та Безпеки і хочемо звернути Вашу увагу, що основний розчинник в негорючих клеях є Метиленхлорид / Дихлорметан / Хлористий метилен про який і піде мова. Концентрація даного розчинника в клеї від 60% і вище.

Ми закликаємо Вас запастися терпінням і дочитати цю статтю до кінця – Це допоможе зберегти Ваше здоров’я і, без жартів, уберегти Ваше життя!

команда Rolltex

 

 

Також читайте:   «Лікбез» по НЕГОРЮЧОМУ клею від Експертів в меблевих клеях

Заборона в ЄС:
https://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?language=en&type=IM-PRESS&reference=20090113IPR46095

Інтернаціональна карта безпеки хімічного елемента Дихлорметан:
https://www.ilo.org/dyn/icsc/showcard.display?p_version=2&p_card_id=0058&p_lang=ru

_____________________________________________________
Переклад оригінальної статті Jamie Smith Hopkins  USA (Sept 2015)
на publicintegrity.org :

ЗВИЧАЙНИЙ РОЗЧИННИК ПРОДОВЖУЄ ВБИВАТИ РОБОЧИХ, СПОЖИВАЧІВ

Цю хімічну речовину можна знайти в більшості господарських магазинів і воно може раптово вбити. Чому Агентство з охорони навколишнього середовища нічого не зробило?

Засоби для видалення фарби, більшість з яких містить хлористий метилен, вишикувалися на полицях в магазині Ace Hardware в Глен Берні, штат Меріленд.

Фото Джеймі Сміт Хопкінс / Центр громадської чесності

Джонатану Уелч було 18, і він працював під час обіду, коли його вбили пари, забравши кисень з його мозку і зупинивши серце.

Хімічна речовина, пов’язана з його смертю в 1999 році, не вважалася небезпечною, і її було нескладно придбати. Метиленхлорид, який спровокував аналогічні смерті ще в 1940-х роках, можна було купити тільки в розведеному вигляді на полицях магазинів. Все ще можна. І він все ще вбиває людей.

Розчинник часто використовується в засобах для видалення фарби, широко доступних продуктах з етикетками, що попереджають про ризик раку, але не вказують на можливість швидкої смерті. У місцях, де можуть концентруватися пари, робітники і споживачі ризикують задихнутися або отримати серцевий напад, займаючись, здавалося б, рутинними завданнями.

Ця небезпека спонукала Європейський Союз в 2011 році вилучити із загального використання коштів для видалення фарби з хлористим метиленом. За незрозумілих причин регулюючі органи США не брали з них приклад – або навіть не зажадали більш суворих попереджень – незважаючи на десятиліття свідоцтв про небезпеку.

Джонатан Уелч помер за тиждень до вступу в коледж.

Фото люб’язно надано Ритою Уелч

Аналіз CPI (Парламентська слідча комісія) виявив не менше 56 смертей в результаті прямого впливу, пов’язаного з хлористим метиленом, з 1980 року в Сполучених Штатах. Тридцять один випадок стався до смерті Уелча, а після – 24 випадки. Останній був в липні. Багато хто використав речовину для зняття фарби; в інших випадках жертви використовували цю хімічну речовину для таких завдань, як чистка і приклеювання килимів, згідно з розслідуванням смертей і звітів про розтин трупів, отриманим CPI відповідно до Закону про свободу інформації.

Підлітки на роботі, мати чотирьох дітей, працівники на пенсії, 80-річний чоловік – отруйні пари поглинули їх усіх. Житель Колорадо на рік старше Уелча був убитий в перший же день в магазині по розбиранню меблів. Троє робітників з Південної Кароліни загинули в результаті єдиного інциденту в 1986 році. 24-річний службовець з обслуговування церкви Стів Дуарте пережив війну в Іраку і загинув у 2010 році під час розбирання басейну для хрещення в Каліфорнії.

«Люди померли, це створює загрозу раку … і всі знають, що це погана хімічна речовина, але при цьому ніхто нічого не робить», – сказала Кеті Вульф, яка в якості директора некомерційного інституту досліджень і технічної допомоги в Каліфорнії рекомендує більш безпечні альтернативи токсичним хімічним речовинам . «Це жахливо і безвідповідально».

Два дослідники з Медичного коледжу Вісконсіна, які написали в Журналі Американської Медичної Асоціації, розкритикували Комісію з безпеки споживчих товарів і Агентство з охорони навколишнього середовища за те, що вони «мовчали» про здатність хлористого метилена викликати серцевий напад. Рік видання: 1976 р

EPA (Агентство з охорони навколишнього природного середовища – це агентство федерального уряду Сполучених Штатів, завданням якого є охорона здоров’я людей та навколишнього середовища)  заявляє, що має намір вжити заходів. Він працює над правилом, яке, як очікується, буде запропоновано на початку наступного року, може посилити попереджувальні написи на засобах для зняття фарби, що містять хімікат, додати певні обмеження або заборонити продукти. Але будь-яке регулювання може з’явитися більш ніж через 30 років після того, як агентство вперше розглянуло такі можливості для хлористого метилена.

Промисловість лобіює правило, заявляючи, що хімічна речовина вже добре регулюється і залишається найбільш ефективним способом видалення фарби.

Фей Граул, виконавчий директор Альянсу виробників галогенованих розчинників, торгової групи, в яку входять виробники хлористого метилена, сказала, що спосіб зупинити низку смертей простий: «Правильне використання продукту». Етикетки на банках застерігають від використання в місцях з поганою вентиляцією.

Комісія з безпеки споживчих товарів, зі свого боку, відхилила петицію 1985 року про заборону цієї хімічної речовини в побутових товарах, коли мова йшла про рак, зажадавши натомість попередити про канцероген, який друкується на банках дрібним шрифтом. І співробітники CPSC проігнорували прохання властей Каліфорнії і Вашингтона в 2012 році розглянути більш жорстке регулювання у відповідь на повторювані смертельні випадки, пізніше заявивши, що проблема є професійною, хоча споживачі теж померли. «Щоб надати громадськості інформацію з цього приводу, CPSC випустила брошуру про засоби для зняття фарби», – написав токсиколог агентства державним чиновникам в листах, отриманих CPI.

Аналіз CPI виявив не менше 56 смертей в результаті прямого впливу, пов’язаного з хлористим метиленом, починаючи з 1980 року. Самий останній випадок стався в липні.

У 1997 році Управління з безпеки та гігієни праці посилив правила щодо впливу хлористого метилена на робочому місці. Але стандарти OSHA не поширюються на споживачів або самозайнятих, і багато недавніх смертельних випадків сталися на об’єктах, які практично невидимі для людей, в житлових ванних кімнатах, де самотні робочі знімають з ванн стару, потріскану обробку.

Метиленхлорид є прикладом того, як продукти, що представляють серйозний ризик, залишаються на полицях магазинів. Стюарт М. Статлер, який брав участь в написанні Закону про безпеку споживчих товарів і був уповноваженим від республіканської партії в CPSC з 1979 по 1986 рік, сказав, що занадто часто компанії не приділяють першочергову увагу безпеки, вважаючи це непотрібними витратами. І навряд чи агентства нав’язують заборони. Він не бачить, що це змінюється. «Поки маятник хитнувся в бік дерегулювання, – сказав Статлер, нині консультант з безпеки продукції та нормативним вимогам.

«Занадто небезпечно» в не контрольованому середовищі

Метиленхлорид, також званий діхлорметаном, дуже ефективний у всьому, що він робить. Пом’якшує стару фарбу за лічені хвилини, дозволяючи зішкребти покриття. Але якщо його пари скупчуються в замкнутому просторі, вони теж можуть вбити за лічені хвилини.

Департамент громадської охорони здоров’я Каліфорнії в своєму зверненні до CPSC заявив, що тривалі смертельні випадки свідчать про те, що хлористий метилен «занадто небезпечний для використання за межами інженерних промислових середовищ» – саме так Європейський Союз прийшов до висновку про хімічну речовину в засобах для видалення фарби. Хоча ці продукти можна купити в магазинах товарів для будинку і в звичайних роздрібних магазинах по всій території Сполучених Штатів, спеціальних респіраторів і рукавичок з полівінілового спирту, необхідних для безпечного поводження з ними, недостатньо, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Загинули навіть робочі, що носять засоби захисту органів дихання. 30-річний Леві Вепплер, який залишив дружину, вагітну першою дитиною, був серед тих, хто був знайдений мертвим в респіраторі, що впав над ванною з Огайо, яку він ремонтував в 2011 році. Пристрій у вигляді картриджа, який він використовував для фільтрації повітря, не було достатньо. Досить тільки респіратора, що повністю закриває обличчя, з окремою подачею повітря або витяжною вентиляцією для видалення парів, кажуть OSHA і Національний інститут охорони праці та здоров’я.

До 1985 року агентства США вважали метіленхлорід імовірним канцерогеном для людини – в результаті Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів заборонило використовувати його в лаку для волосся. Але проблема швидкої смерті була виявлена ​​ще раніше. У 1976 році NIOSH зазначив, що повідомлення про такі смертельні випадки відносяться до 1947 року, коли чотири людини, які брали хімікат для екстракції хмелю, отруїлися, і один з них помер.

Кеннет Розенман, керівник відділу медицини праці та навколишнього середовища Університету штату Мічиган, допоміг виявити недавню тенденцію смертності в ваній кімнаті через хлористого метилена в статті 2012 року, яка стимулювала чиновників охорони здоров’я до заборони розчинника.

Вони побоюються, що шкода від парів дихлорметана мало відома.

«Це не дивно для вчених, які вивчали хлористий метилен в засобах для видалення фарби при використанні в невеликих приміщеннях, але я думаю, що це дивно для робітників та споживача, які можуть придбати продукт з полиці», – сказав Роберт Харрісон, глава Каліфорнійського департаменту програми громадської охорони здоров’я з нагляду за професійним здоров’ям.

Вплив хлористого метилена викликає регулярні дзвінки в токсикологічні центри країни. За останніми даними, за п’ять років, що закінчилися в 2013 році, ними було розглянуто понад 2700 таких справ.

Число випадків вдихання не з’являлися, але майже всі дії були випадковими. Сотні задіяних дітей. І близько 950 осіб, які зазнали впливу, звернулися в лікарню або звернулися за одною медичною допомогою, згідно з аналізом CPI звітів Американської асоціації центрів по боротьбі з отруєннями.

Тим часом, список загиблих, складений CPI, майже напевно занижує кількість випадків. Центри по боротьбі з отруєннями чують не про всі події. OSHA відстежує смертельні випадки на робочому місці, але не випадки, пов’язані з самозайнятими або споживачами. І. Розенман впевнений, що справжня причина смерті деяких жертв метиленхлорида упущена, враховуючи здатність хімічної речовини викликати серцевий напад.

Підлітки на роботі, мати чотирьох дітей, працівники на пенсії, 80-річний чоловік – отруйні пари поглинули їх усіх.

Компанія з видалення фарби WM Barr & Co., Що належить співробітникам компанія в Теннессі, яка виробляє кілька брендів хлористого метилена, в тому числі ті, які пов’язані з шістьма випадками смерті робітників з 2006 року, по-іншому бачить проблему безпеки.

За словами Майка Кулі, віце-президента Barr з управління ризиками Майка Кулі, засновник Barr допоміг ВМС розробити продукт під час Другої світової війни, щоб уникнути небезпеки загоряння після смертельного інциденту на кораблі з використанням легкозаймистої ричовини для видалення фарби. Метиленхлорид негорючий. Кулі написав в електронному листі CPI, що кілька мільйонів банок із засобом для видалення фарби, що містить цю хімічну речовину, продаються в Сполучених Штатах щороку.

«Не можна не прийти до висновку, що для переважної більшості споживачів продукти були і залишаються безпечними», – написав він. «Як і багато інших продуктів, існує небезпека, пов’язана з використанням засобів для видалення фарби [хлористого метилена]. Однак при правильному використанні і за призначенням вони не тільки ефективні, але і безпечні ».

Швидка смерть

Крім більш довгострокових проблем зі здоров’ям, таких як рак, небезпека, яку представляє хлористий метилен, полягає в його одному-двох ударах при накопиченні парів. Оскільки в організмі він перетворюється в окис вуглецю, він може спровокувати серцеве кисневе голодування і викликати напад. Хімічна речовина також діє як анестетик у великих дозах: його жертви падають, більше не дихаючи, тому що дихальні центри їх мозку відключаються.

Тим часом відкрите полум’я може перетворити хлористий метилен в фосген. Це отруйний газ, що використовувався для смертельного ефекту під час Першої світової війни, що забрала більше смертей, ніж хлор і іприт разом узяті. (Неясно, чи став метіленхлорід фосгеном в якійсь із смертей, що відслідковуються ІСЦ, а повні записи були доступні не у всіх випадках.)

Потрійна смертність 1986 року показує, наскільки швидко може настати смерть.

Кілька підрядних фірм працювали над проектами на насосній станції греблі в Лоренсі, Південна Кароліна. В одному з них співробітники наносили засіб для зняття фарби в підземну зону, описану OSHA в записах як підвал і насосну яму. Цим робочим вдалося евакуюватися після того, як скупчився дим, але коли одна людина повернувся всередину, потрапив під вплив парів так швидко, що не зміг вибратися. Він помер. Чергового лікаря, який намагався врятувати його, довелося госпіталізувати. Двоє співробітників іншого підрядника пройшли через те ж: один увійшов в зону, щоб включити відстійник і втратив свідомість, інший впав, перевіряючи його, згідно із записами OSHA. Перша людина вижила; потенційний рятівник – ні.

На додачу до всього, електрик, який працював на стовпі, «почув незвичайний шум», згідно з OSHA, і помер в підвалі, коли пішов подивитися, що це було.

Чотири роки тому в каліфорнійській компанії з виробництва фарб Гері де ла Пенья виявив свого колегу, що лежить без свідомості в резервуарі для змішування фарб глибиною 9 футів. Чоловік чистив його змивом для фарби і впав. Де ла Пенья увірвався в кімнату, зняв даремний респіратор зі свого колеги і перекинув його через плече, щоб винести. Це все, що він пам’ятає. Всього за кілька секунд – випаровування здолали і його.

Людина, яку він намагався врятувати, померла. Де ла Пенья, якому зараз 49 років і який живе в Мехіко, до сих пір не знає, як він вижив. Він знаходився в резервуарі не менше 45 хвилин, і коли його нарешті витягли, з рота текла зелена піна. Згідно з державним розслідування, його довелося реанімувати і госпіталізувати на чотири дні.

Він не зміг закінчити лікування до того, як імміграційний статус змусив його повернутися в Мексику. Його здоров’я ніколи не було колишнім.

«Я припускаю, що він атакував мою нервову систему», – сказав де ла Пенья, який нічого не знав про хлористом метилені, поки не зіткнувся з ним. «Це дійсно небезпечна хімічна речовина».

Досить концентрований метіленхлорід вб’є будь-кого. Але люди з серцевими захворюваннями піддаються більш високому ризику, тому що для того, щоб викликати напад, потрібно не так багато чадного газу. Курці теж можуть постраждати швидше, враховуючи і без того підвищений рівень окису вуглецю.

В одному інциденті, докладно описаному в статті в журналі Американської медичної асоціації 1976, у 66-річного пенсіонера було три серцеві напади, останній з яких був смертельним, кожен з яких почався, коли він відчищав від фарби великий комод.

«Ніхто його не попереджав, – сказав Розенман, професор штату Мічиган.

Що агентства зробили – і не зробили

Джуді Брейман згадує, як читала в 1970-х роках про ризик серцевого нападу, ймовірно, в тій же статті в JAMA. Приблизно в 1977 році її асоціація споживачів Емпайр-стейт в Нью-Йорку звернулася в CPSC з петицією з вимогою попередити про засоби для зняття фарби з хлористим метиленом про те, що «особливу обережність … повинні проявляти люди з серцевими захворюваннями або порушенням функції легенів», тому що в організмі утворюється окис вуглецю. Стривожений CPSC оголосив, що його співробітники готують проект попередження.

Брейман, колишній радник CPSC і президент нещодавно перейменованого в Empire State Consumer Project, ясно пам’ятає, як після цього на банках з’являлися попередження про чадний газ, які зникли через кілька років. Агентство заявляє, що CPSC ніколи не вимагав їх.

Сьогодні деякі етикетки радять клієнтам з проблемами серця проконсультуватися з лікарем, перш ніж використовувати речовину для видалення фарби. CPI не зміг знайти жодного конкретного попередження про чадному газі або серцевих нападах.

Алекс Філіп, представник CPSC, повідомив по електронній пошті, що у нього мало інформації про роботу агентства по хлористому метилені в 1970-х роках, оскільки задіяні співробітники більше не працюють там. Що стосується того, чому комісія не розглядала регулювання останнім часом, він припустив, що у неї зв’язані руки – причина, яка не була доведена до відома державних чиновників в листах з відповідями на їх прохання про допомогу.

«Один факт, який виділяється в ході нашого раннього розслідування, полягає в тому, що інформація про травми і смерті вказує на те, що це в основному проблема на робочому місці, яка знаходиться за межами нашої юрисдикції», – написав Філіп. Співробітники CPSC повідомили йому, що їх огляд епідеміологічних даних не виявив людей, які померли в результаті використання продуктів в якості споживачів, і вони вважають, що позиція агентства щодо попереджувальних етикеток «як і раніше доречна».

Проте, смертельні випадки від розчинника, в які залучені споживачі, хоча відстежити набагато важче, ніж робітники, відбулися в Сполучених Штатах. CPSC, насправді, сказав в 1978 році оголошення про пропоновані попередженнях, що було відомо про «принаймні трьох» смертях від серцевого нападу серед людей, що використовують метиленхлорид тільки в 1976 році. У 1990 році коронер звинуватив хімічна речовина після того, як Джулетта «Джулі» Дженкінс, 28-річна жінка з Огайо, яка прибирала стіл на горищі, впала замертво на першому поверсі з чашкою в руці. А 80-річний чоловік помер від ненавмисного вдихання хлористого метилена в 2013 році, повідомляє система токсикологічного центру.

Рита Уелч дивиться на фотографії свого сина Джонатана. Він помер на роботі в 18 років, очищаючи меблі хлористим метиленом.

Фото Джо Додда / AP Images для Центру громадської чесності

Як зазначає CPSC, зараз над проблемою працює інше агентство – EPA. Засоби для видалення фарби з метіленхлорідом – це тестовий приклад, одне з небагатьох хімічних застосувань, недавно оцінених Агентством з охорони навколишнього середовища в надії на використання слабкого Закону про контроль над токсичними речовинами, або TSCA, для фактичного контролю токсичних речовин.

«Приблизно одна людина на рік за останні десять років або близько того помирав, зазвичай в замкнутому просторі, такому як ванна», – сказав Джим Джонс, помічник адміністратора Управління хімічної безпеки та запобігання забрудненню EPA, про парах хлористого метилена. «Звичайно це те, що кинулося нам в очі. Але коли ми провели оцінку, ми також виявили ризик раку ».

Промисловість з виробництва розчинників виступає проти цих зусиль. Після того, як в 2012 році EPA визначило хлористий метилен як хімічна речовина, яку вона мало намір заборонити, Альянс виробників галогенованих розчинників повідомив агентству, що він незадоволений увагою. Метиленхлорид вже «більш ніж адекватно регулюється», – написав Граул, виконавчий директор групи.

Попереджувальні написи на засобах для видалення фарби  іспанською та англійською мовами рекомендують не використовувати продукти в погано вентильованих приміщеннях, сказав він в недавньому інтерв’ю. Деякі наводять як приклад ванні кімнати.

«Є запобіжні заходи говорять про те, як використовувати, а як не використовувати дані засоби», – сказав Граул. «Любителі брали його і зачищали ванни без вентиляції, і в результаті були смертельні випадки».

Але аналіз CPI продуктів, що продаються в 15 магазинах товарів для будинку в регіоні Балтімор-Вашингтон, не знайшов нічого, що пояснювало б на етикетці потенційно фатальні наслідки використання без достатньої вентиляції. Найближчий до нього: це «умисне зловживання» – так зване роздратування з метою отримання хімічного кайфу – могло привести до смерті.

Граул сказала, що є продукти, які попереджають від ризиків при вдиханні, хоча вона не змогла їх назвати – виробники цих засобів для видалення фарби не є основними членами її організації. Але таке попередження не потрібно, додала вона. Торгова група, яка віддає перевагу більш суворі попередження, двічі пропонувала такий крок CPSC після того, як EPA початок оцінку продуктів.

«Вони були зацікавлені, але … оскільки вони не могли найняти персонал, вони не могли брати на себе ніяких зобов’язань робити що-небудь», – сказав Граул про споживчому агентстві.

Обнадійлива думка для виробників, які очікують пропозиції EPA, полягає в тому, що продукти дуже складно заборонити відповідно до TSCA. Агентство з охорони навколишнього середовища має довести, що воно вибрало «найменш обтяжливий» варіант, який був би ефективним; попереджувальні написи – одна з більш легких альтернатив. Коли агентство спробувало заборонити азбест відповідно до TSCA, загальна заборона була скасована в суді в 1991 році.

Вплив азбесту вбиває тисячі людей на рік. Судовий програш відбився.

«EPA ніколи більше не намагалося заборонити хімічну речовину на ринку», – сказав Річард Денісон, провідний науковий співробітник Фонду захисту навколишнього середовища.

Агентство з охорони навколишнього середовища вже намагалося застосувати м’який підхід до продавців хлористого метилена. Він зустрівся з виробниками, щоб попросити їх добровільно перейти на іншу речовину. У агентства немає хабарників.

«Немає нічого більш ефективного, – сказав Граул. «На тих зборах були навіть … два співробітника EPA, які визнали, що у них старі будинки і вони використовують хлористий метилен для зняття фарби».

Способи видалення фарби з меншим ризиком

Менш токсичні засоби для видалення фарби присутні на ринку протягом багатьох років – влада Каліфорнії рекомендують засоби з бензиловим спиртом, соєвими або двохосновні ефірами, – але вони складають меншість продуктів.

Вольф з Інституту досліджень і технічної підтримки виявив, що бензиловий спирт є досить ефективною заміною для зняття ізоляції з комерційної та споживчої меблів, оскільки він послаблює всі однакові покриття при приблизно однакових загальних витратах. У деяких випадках це відбувається не так швидко, як хлористий метилен. Але він не вимагає засобів захисту, необхідних OSHA для метиленхлорида, зазначила вона.

Граул назвав тести Вольфа 2006 року «надзвичайно застарілими». Альянс виробників галогенованих розчинників найме фірму, щоб по-новому поглянути на альтернативи хлористому метилені, оскільки в Каліфорнії він, ймовірно, буде потрібно наступний рік. Засоби для видалення фарби з хлористим метиленом знаходяться в першій хвилі зусиль цієї держави, спрямованих на те, щоб змусити фірми думати про те, як зробити небезпечні продукти більш безпечними.

Коли передбачуване використання продукту небезпечно, усунути основну небезпеку набагато краще, ніж застерегти від такого використання, стверджує Рейчел Вайнтрауб, директор із законодавчих питань в Федерації споживачів Америки, групі, яка в 1985 році звернулася в CPSC з проханням заборонити використання хлористого метилена в побутових товарах.

«Що ефективніше для захисту споживачів? «Споживачі просто припускають, що продукт безпечний».

Заміна однієї хімічної речовини на інший часто є компромісом з небезпекою. Замінник хлористого метилена, який використовується в деяких засобах для видалення фарби – N-метилпіролідон або NMP – також піддається ретельному аналізу Агентства з охорони навколишнього середовища, оскільки тести на тваринах показали проблеми з репродуктивною функцією і шкоду ненародженим дітям.

А бензиловий спирт, рекомендований через його меншу токсичність, горючий. Але це «досить незначна» пожежна небезпека, сказав Гай Колона, керівник підрозділу Національної асоціації протипожежного захисту. (Деякі засоби для видалення фарби з метіленхлорідом також легко спалахують через змішаних з ними інших інгредієнтів.)

Іноді краща альтернатива – це не іншу хімічну речовину. Джон Шелтон з Seattle Bathtub Guy, фірми, що займається ремонтом ванн, лається, шліфуючи. Він вважає, що це працює швидше, ніж використання хімічного стриппера, і потенційну небезпеку, яку він створює – пил, – легко контролювати, відкривши кран. У нього немає бажання повертатися до хлористому метилені.

«Я не хочу мати з цим нічого спільного, – сказав він. «Я знав, що якщо я буду працювати з цим кожен день, то в якийсь момент я вб’ю своє здоров’я … і що тоді робити, коли буде занадто пізно?»

Помер в 18 років

Джонатан Уелч був однією з наймолодших жертв. У 16 років він після школи влаштувався на розбирання меблів для невеликого підприємства під назвою Dip ‘N Strip недалеко від Чаттануги, штат Теннессі. Через кілька місяців у нього почалися напади запаморочення. У 1998 році він втратив свідомість на роботі і потребував лікуванні, згідно із записами, пізніше отриманим державними слідчими.

У керівництві NIOSH від 1997 року по контролю хлористого метилена в цехах з розбирання меблів говорилося, що запаморочення є ознакою «сильного впливу».

Але мати Джонатана, Рита Уелч, сказала, що його не попереджали про небезпеку хлористого метилена в резервуарі, над яким він працював – штат не знайшов записів про такому навчанні – тому його сім’я не пов’язала його стан з тим, що сталося. Лікар діагностував у нього проблеми з носовими пазухами, і Джонатан продовжував розбирати меблі. Після школи він пішов на повний робочий день.

Рита Уелч, мати Джонатана, біля свого будинку.

Фото Джо Додда / AP Images для Центру громадської чесності

Він працював під час обіду, щоб вибратися швидше. 18 серпня 1999 року, за тиждень до того, як він повинен був вступити до коледжу, інші співробітники пішли в сусідню кімнату, щоб поїсти, в той час як 18-річний хлопець продовжував працювати. Тридцять п’ять хвилин по тому він був знайдений звалився над резервуаром, його волосся було зачесане хімічною сумішшю, яка на 70 відсотків складалася з хлористого метилена, одна рука обгоріла, а інша рука опухла в рідини.

Лікарі намагалися врятувати його, але мозок Джонатана був мертвий. Хімічна інгаляція, згідно їх діагнозу, позбавила його кисню. На наступний день Рита Уелч і її колишній чоловік домовилися відключити йому систему життєзабезпечення.

Шістнадцять років по тому смерть її єдиної дитини залишається, як свіжа рана. Щороку в серпні, коли настає річниця, вона говорила: «Я повинна взяти відгул на цілий тиждень».

Хто винен?

За відсутності заборон або заміни небезпечного елемента, через який споживачі піддаються впливу хлористого метилена, є виробники. Єдиний спосіб, яким вони можуть отримати інформацію про безпеку в руки клієнтів, – це нанести її на попереджуючі наклейки на банках. Але попередження про засоби для зняття фарби чітко не повідомляють про ризик смерті.

Візьмемо, наприклад, Jasco Premium Paint & Epoxy Remover, широко доступний продукт, який убив колегу де ла Пенья в баку для змішування фарб в 2011 році. Його виробляє Barr, чиї інші бренди для видалення фарби з метіленхлорідом включають Klean-Strip і Goof Off.

Jasco попереджає на передній панелі, що вміст отруйно при ковтанні, що воно може дратувати очі і шкіру і що пар «шкідливий».

Інструкції на зворотному боці можуть кілька разів застерегти від використання в погано вентильованих приміщеннях, включаючи ванні кімнати, але не говорять чому – крім ризику хронічних захворювань, таких як рак. Можливість смерті згадується тільки в зв’язку з ковтанням і видихом.

Щоб отримати більш докладні попередження про ризики використання продукту для зняття фарби, користувачі повинні відстежувати паспорт безпеки виробника в Інтернеті або знайти «ВАЖЛИВЕ ЗАУВАЖЕННЯ ПРО БЕЗПЕКИ» від червня на веб-сайті Jasco.

Попередження Jasco типові для ринку, відповідно до огляду етикеток семи інших брендів, проведеного CPI. Кулі, офіційний представник виробника Jasco, Barr, повідомив по електронній пошті, що CPSC розглянув і затвердив етикетки компанії.

«Ми твердо віримо, що продукти безпечні для передбачуваного використання при дотриманні вказівок і попереджень», – написав він. «Іноді це означає, що продукт не слід використовувати, наприклад, коли передбачувана установка – це кімната з поганою вентиляцією».

Донна Райлі, Професор технічних наук в Технологічному інституті Вірджинії, що вивчає ризики, пов’язані зі споживчими товарами, 2000 року написала статтю про попереджувальні етикетки на Стрипер хлористого метилена. Вони вразили її так само, як і більшість попереджень про споживчі товари: «Вони жахливі у багатьох відношеннях. … Вони не створені з розрахунком на користувача ».

За словами адвоката Джейсона Роу, попереджувальні написи служать для обмеження відповідальності. «Попередження неадекватні для споживача», – сказала Роу, яка представляла мати загиблого в 2010 році службовця церкви, поганий послужний список для кількох цивільних справ, вирішених суддями або присяжними.

Смерть Джонатана Велч в 1999 році спричинила штраф в розмірі 1508 доларів.

Наступною ланкою в ланцюжку хлористого метилена після виробників є роздрібні магазини. Там теж не розраховуйте на поради щодо порятунку життя.

Після того, як двоє каліфорнійських робітників загинули в результаті нещасних випадків, пов’язаних з видаленням фарби, Департамент громадської охорони здоров’я штату направив фахівців, що зображують із себе споживачів, до магазинів які продають продукцію. Вони виявили, що стріппери з хлористим метиленом були більш доступні, ніж більш безпечні альтернативи, і ніхто з продавців не попередив про фатальні наслідки неправильного використання.

Деякі навіть стверджували, що ці продукти не становлять небезпеки. У звіті департаменту за 2013 рік цитується клерк, який наполягає на тому, що бренд, пов’язаний з одним із загиблих в Каліфорнії, ні смертельним: «Якби це було так, його б не продавали на наших полицях».

Після цього держава розповсюдило по магазинах плакати з техніки безпеки, щоб повісити їх поруч з інструментами для зняття фарби. Плакат називає стриптизерок з хлористим метиленом «надзвичайно токсичними», перераховує необхідні заходи безпеки і рекомендує більш безпечні альтернативи.

Компанія CPI, яка не бачила аналогічної інформації в магазинах в Балтіморі чи Вашингтоні, запитала Lowe’s, Home Depot і Ace Hardware, розміщують вони попередження про безпеку де-небудь ще в країні.

Ace сказав у своїй заяві, що, оскільки це кооператив незалежних магазинів, місця не зобов’язані публікувати попередження, але «багато хто може зробити це, оскільки наші роздрібні торговці віддані забезпечення безпеки і освіті своїх клієнтів». Lowe’s не став відповідати на це питання, сказавши замість цього, що він спонукає клієнтів слідувати рекомендаціям виробників по використанню. Home Depot не відповіла.

Небезпечність робочих місць

Коли продукти призначені для робочих місць, роботодавці є останньою ланкою в ланцюжку. Вони зобов’язані за законом забезпечувати безпечну робоче середовище і повинні дотримуватися правил OSHA щодо вимірювання параметрів повітря, методів контролю та використання респіраторів при використанні продуктів на основі хлористого метилена. З тих пір, як цей стандарт вступив в силу в 1997 році, зразки повітря OSHA, позитивні для хімічної речовини, перевищували межа впливу майже в 20% випадків, показує аналіз CPI.

Практично всі підприємства, працівники яких загинули від хлористого метилена, були визнані порушниками і оштрафовані. Але типовий штраф становив менше 3000 доларів. Нещасні випадки зі смертельними наслідками часто тягнуть за собою невеликі штрафи; Глава OSHA Девід Майклс закликав Конгрес зміцнити правоохоронні органи свого агентства.

смертьДжонатана Велч в 1999 році спричинила штраф в розмірі 1508 доларів. Управління з охорони праці та здоров’я штату Теннессі виявило, що в Dip ‘N Strip не було станції для екстреної промивання очей, не було доказів навчання небезпечним хімічних речовин, а також відсутнє маркування на резервуарах, щоб співробітники знали, з чим вони працюють.

Через більш шести років після того, як Джонатан Уелч помер на смузі Діп-Н-Стріп, недалеко від Чаттануги, штат Теннессі, державний інспектор виявив, що рівень хлористого метилена на підприємстві майже в 10 разів перевищував федеральний стандарт.

Фото Джо Додда / AP Images для Центру громадської чесності

Власник магазину Ларрі Кокси, який не повідомив TOSHA про смерть належним чином, стверджував, що це не було пов’язано з роботою. Він припустив інспектору, що Велч міг покінчити життя самогубством – твердження, яке TOSHA зазначила в досьє, але не прийняла. Агентство звернулося за допомогою в NIOSH, який розробив рекомендації з інженерного контролю для усунення проблем з вентиляцією у магазині. Орієнтовна вартість: близько 9000 доларів.

TOSHA не перевіряв бізнес знову до 2006 року, після того як мати Уелча наполягла на цьому. На цей раз штраф виріс до 11 300 доларів.

Тоша виявив, що Кокси не встановив елементи управління. Жоден з двох його співробітників не був належним чином навчений небезпекам, пов’язаним з хлористим метиленом. Один з них, 24 роки, сказав інспектору, що іноді у нього там паморочиться голова, і йому доведеться покинути зону роздягальні, щоб відчути себе краще. Інший, працюючи без респіратора в резервуарі для хімікатів, пояснив свій метод запобігання надмірного впливу: «не дихати, коли сильно нахиляється над резервуаром». Зразки повітря показали рівень хлористого метилена майже в 10 разів вище федерального стандарту.

Магазин в зубожілому кварталі Ред-Бенк, міста, оточеного Чаттануга, все ще працює. Кокси, якого пов’язали по телефону, глибоко зітхнув, коли його запитали про справу. Він переконаний, що смерть Уелча відбулася не від хлористого метилена, «тому що у нього була аневризма». Повідомивши про діагноз, Кокси сказав, що в свідоцтві про смерть винна асфіксія. Сказав, що метіленхлорід душить людей в досить високих дозах, він сказав, що не хоче про це говорити.

«Я б вважав за краще забути про це», – сказав він.

Адміністратор TOSHA Стів Хокінс, згадуючи цей випадок, назвав його «дуже бентежить». За його словами, причина, по якій агентство не повернулося раніше, полягає в тому, що на момент завершення розслідування смерті у Кокси не було співробітників. Кокси сказав TOSHA, що він один буде займатися хімічним зануренням, сказав Хокінс.

Деякі люди чесно не знають, що хлористий метилен небезпечний, сказав Хокінс. Він підозрює, що інші не хочуть знати. У будь-якому випадку, він доступний в тисячах магазинів.

«Це дійсно безумство, – сказав він, – речі, які можна купити».

загадкова смерть

Смерть Джулі Дженкінс в її будинку в Колумбусі в 1990 році поставила коронера в глухий кут. Що могло б викликати колапс у здорової 28-річної дівчини з зупинкою серця під час прогулянки по дому з чашкою чаю?

У якийсь момент до цього вона частково розібрала стіл на горищі за допомогою Dayco Marine-Strip. Але тільки коли продавець уживаної меблів припустив її родичам, що продукт був небезпечний – і вони попередили коронера, – ніхто не подумав про хлористом метилені. Це не звичайний токсикологічний тест.

Хімічна речовина була в тілі Дженкінса. У звіті коронера ця кількість була названо «відповідних рівнів токсичності» і воно оголошено причиною смерті.

Після того, як сім’я подала в суд, виробник James B. Day & Co. оскаржив, що кількість – 2,2 частини на мільйон за її оці – могло вбити її. У 1995 році компанія повідомила присяжним, що не менше імовірна й інша причина, наприклад, серцевий напад, пов’язаний з рецептурними таблетками для схуднення, які Дженкінс недавно припинив приймати.

Журі погодилося.

«Мені все ще важко повірити в те, що присяжні визнають попереджає етикетку неадекватною … а потім не зможуть знайти хлористий метилен як причину смерті, незважаючи на свідчення коронера і звіт про розтин», – сказав Юджин Л. Матан, сімейний адвокат написав батькам Дженкінса в наступному місяці.

Клаудія Слоун тримає улюблену дитячу фотографію своєї сестри Джулі Дженкінс.

Фото Джеймі Сміт Хопкінс / Центр громадської чесності

Де й розчинився майже десять років по тому. Але Джеральд П. Стей, юрист і хімік, який був представником компанії на суді, пам’ятає цей випадок. У своєму досудовому дослідженні він не зміг знайти прикладів смертей, подібних смерті Дженкінса, які не пов’язані із задухою. Він знає, що такі випадки, швидше за все, залишаться непоміченими, але він не розуміє, як сума в системі Дженкінса могла спровокувати її смерть.

«Я сам не боявся продукту, оскільки працював з Стрипер хлористого метилена», – сказав Стей, тепер працює в медичній фірмі. «Ні продукту, який робить те, що робить, так добре, як він».

Клаудія Слоун, старша сестра Дженкінса, теж не змінила своєї думки з цього приводу.

«Я не сумніваюся, що її вбив хлористий метилен», – сказав Слоан, який сподівався, що суд призведе до появи більш точних попереджувальних написів. «З Джулі все було в порядку. … Вона не повинна померти ».

За минулий час більше двох десятків людей загинули при використанні речовини для видалення фарби. Через тринадцять років після смерті Дженкінса робочий переніс серцевий напад зі смертельним результатом, пов’язаний з впливом хлористого метилена в той же день. Через дванадцять років після смерті Дженкінса людина, яка працювала з Dayco Marine-Strip, задихнувся у ванній в Іллінойсі.

Тому поновіть попередження до:
«НЕБЕЗПЕЧНО». Може привести до раптової СМЕРТІ при вдиханні. Негайно залишіть робоче місце, якщо помітите запаморочення, головний біль або нудоту. Для закритих приміщень потрібні респіратори!

Кінець статті
___________________________________________
Посилання на статтю Jamie Smith Hopkins на publicintegrity.org USA (Sept 2015):

 

Та сама стаття новинному сайті slate.com USA (Sept 2015):
http://www.slate.com/articles/news_and_politics/politics/2015/09/methylene_chloride_is_a_deadly_chemical_found_in_paint_thinners_why_has.html?via=gdpr-consent&via=gdpr-consenthttps://publicintegrity.org/2015/09/21/17991/common- solvent-keeps-killing-workers-consumers